Білий дім Мукачево

Білий дім Мукачево

Найвизначніша будівля центру м. Мукачево є Колишній Палац князів Ракоці, який і по сьогодні називають “Білий дім”. Зведений він був у 1667-му р. як міська резиденція сім’ї Ракоці. Побудова пов’язана з іменем Дьордя Ракоці. Палац у XVIII-му столітті був перебудованим, але Тіводор Легоцкі у своїй праці “Монографія Березького комітату” від 1881-го року дає детальний опис будівлі.


Графський двір Берегово

Графський двір Берегово

Найдавніша світська пам’ятка Берегова це – Палац Бетлена-Ракоці, у говорі берегівчан Графський Двір. Палац є одним з найшикарніших будівель стержня міста. Відомим є також і місце, на якому був зведений палац. Після того, як Карл I у 1320-му році вступив в шлюб з донькою польського царя Уласа I, Ержибет Локітек, вона дістала їй належний маєток, частину якого зіставляло сучасне Берегово. Вона часто проводила тут все літо, підтримувала церкву даруваннями.
Замок-Палац с.Довге

Замок-Палац с.Довге

Замок Довгаїв, який знаходиться по верхній течії Боржави, є однією з найкрасивіших пам’яток Марамороша стилю бароко
Палац Перені Жігмонда

Палац Перені Жігмонда

Після штурму у 1557р королівським військом замку, в якому перебував Перені, він став непридатним для житла. Для його відновлення треба багато коштів. Барон вирішує побудувати палац в місті неподалік від замку, щоб в разі небезпеки можна було перейти в більш стратегічно вигідне та безпечніше місце.
Палац Шенборнів-Санаторій Карпати

Палац Шенборнів-Санаторій Карпати

Палац будували як літню і мисливську резиденцію на замовлення графа Ервіна-Фрідріха Шенборна. В архітектурі палацу втілено цікаву ідею.