Музей Берегівщини

Місцезнаходження музею змінювалося в залежності від місцевої влади, а в 1989 р. музей припинив своє існування. Колекція експонатів майже повністю втрачена внаслідок непрофесійного зберігання.

Музей Берегівщини в такому вигляді, який він має зараз, було відкрито 30 березня 2002 р. у найдавнішому приміщенні Берегова – палаці графа Габора Бетлена, збудованому у 1629 р. Розпочинав музей роботу, маючи 42 екпонати, зараз їх – понад 2 тисячі. Розширенню експозиції музею сприяють мешканці міста і району, а також подвижницька діяльність директора музею Івана Шепи.

У виставкових залах дотримано хронологічний принцип розміщення експозиції.

Особливо цікавими є експонати римського періоду історії краю – це фрагмент печі для випалювання керамічних виробів, форми для виготовлення металевих предметів.

В музеї зберігаються багато реліквій часів Ференца Ракоці ІІ.

Значною за кількістю експонатів є колекція, що знайомить з історією Берегова часів Першої світової війни та 30-х рр. ХХ століття.
Вражає різноманітністю експонатів і етнографічний зал музею – глечики, кухлі, дерев'яні та кам'яні сільськогосподарські знаряддя праці, рубелі, кужелі, прядки з різних порід дерев.

Поповнює колекцію музею його засновник, директор Іван Шепа, який колекціонує старовинні чавунні печі, відлиті на заводах Закарпаття. 6 таких печей з приватної колекції знаходяться в приміщенні музею як експонати тимчасової виставки.

Окрема експозиція присвячена співачці угорської оперети зі світовим ім'ям – Шарі Федак, яка народилась і мешкала деякий час в Берегові.

На стінах коридору музею можна оглянути колекцію монет та паперових грошових державних знаків.

Один із залів прикрашають 35 живописних полотен Берегівського митця Йожефа Гарані, подарованих автором рідному місту.

У 2003 р. з нагоди 300-річчя визвольної війни під приводом Ракоці Ференца ІІ угорський музей міста Шарошпатак подарував Берегівському музею 18 полотен зображення замків, в яких перебував ватажок куруців.